W co inwestować małe kwoty?

Nie każdy może pochwalić się posiadaniem dużej ilości pieniędzy do inwestowania, jednak nawet posiadając niewielkie kwoty można je odpowiednio zainwestować.

Podstawowe zasady inwestowania małych kwot

1. Przede wszystkim warto mieć tak zwana poduszkę bezpieczeństwa (odpowiednie zabezpieczenie finansowe)
2. Poznać wszystkie zasady inwestowania (zwłaszcza te dotyczące wybranej metody na inwestowanie)
3. Pogodzić się ze stratą zainwestowanych pieniędzy. Jeżeli tak się nie stanie to każda nawet najmniejsza strata może powodować błędne decyzje.

Rodzaje funduszy inwestycyjnych

Najlepszym sposobem na inwestowanie dla osób nie dysponujących wielkimi funduszami są fundusze inwestycyjne. Podzielić je można na trzy rodzaje: obligacyjne, hybrydowe oraz akcyjne.

Fundusze obligacyjne charakteryzują się stosunkowo niewielkim zyskiem, ale bardzo dużym poziomem bezpieczeństwa. Fundusze tego rodzaju zwykle inwestują większość pieniędzy w obligacje i inne instrumenty tego rodzaju.

Fundusze hybrydowe są to fundusze przeznaczone dla osób chcących zyskać trochę więcej, jednak zachować pewien umiar. Fundusze tego rodzaju inwestują część pieniędzy w akcje, które dają spory procent zysku, oraz część pieniędzy w obligacje itp, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Dla osób, które chcą zyskać jak najwięcej przeznaczone są fundusze akcyjne. Tego rodzaju fundusze pozwalają na zyskanie nawet kilkudziesięciu procent w ciągu roku. Oczywiście w przypadku tych inwestycji trzeba liczyć się z możliwością straty pewnej części pieniędzy.

Te rodzaje inwestycji pozwalają zyskać więcej niż lokaty bankowe jednak wymagają pewnej niewielkiej wiedzy. Trzeba wiedzieć po prostu jak wpłacić pieniądze, w jaki sposób należy wybrać odpowiedni fundusz oraz zadbać o wiele innych ciekawych kwestii. Można oczywiście zainwestować pieniądze w lokaty bankowe, jednak ten sposób z całą pewnością nie pozwoli zyskać tyle ile na funduszach inwestycyjnych. Jednak jest ona najbezpieczniejsza.

Wszystkie te sposoby przeznaczone są dla osób, które nie dysponują zbyt duża ilością gotówki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInwestycja w wino
Następny artykułKonto dla dzieci
Redakcja akademiarozwojubiznesu.pl

Rozwojem osobistym interesuje się od dawna, a od 2 lat prowadzę własną działalność gospodarczą w zakresie coachingu.