Chcesz założyć konto w banku, ale nie masz czasu albo ochoty, żeby jechać do najbliższej placówki? To nic, od dawna można już zakładać konta bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do Internetu, by w ciągu 2-3 dni stać się posiadaczem pełnoprawnego konta bankowego. A więc jak założyć konto bankowe przez Internet? To bardzo proste.

Zakładanie konta osobistego przez Internet

Przez sieć możesz bez problemu założyć zarówno konto osobiste, jak i firmowe. Najpierw zajmijmy się tym pierwszym. Na początek oczywiście musisz wybrać odpowiedni bank – większość ofert to konta darmowe, ale każda opcja za free ma pewne haczyki, więc warto się z nimi wcześniej zapoznać. Może to dotyczyć np. opłat kartę, która pozostaje darmowa, o ile wykorzystasz ją do płacenia wskazaną ilość razy.

Sama procedura zakładania konta przez Internet wygląda następująco:

  1. Wchodzisz na stronę banku i szukasz przycisku „Załóż konto przez Internet” czy też „Otwórz konto (Nazwa Konta) przez Internet” etc. Zwykle znajduje się on na stronie głównej lub w zakładce z aktualną ofertą.
  2. Po kliknięciu wypełniasz wniosek, a więc podajesz wszystkie niezbędne dane osobowe.
  3. Wyłączasz stronę i czekasz aż skontaktuje się z Tobą kurier.
  4. Kurier dzwoni zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych i umawia się z Tobą na spotkanie.
  5. Kurier przyjeżdża do Ciebie w umówionym terminie z umową. Musisz mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości w celu weryfikacji.
  6. Jedna umowa zostaje u Ciebie, a kopię zabiera kurier.
  7. Wchodzisz na stronę banku i aktywujesz konto zgodnie z instrukcją otrzymaną od kuriera razem z dokumentami. Zwykle wystarczy wpisać podany kod jednorazowy.
  8. Po paru dniach przyjdzie do Ciebie również karta płatnicza (chyba że jej nie zamawiałeś), którą również trzeba aktywować w podobny sposób.

To wszystko. Twoje konto bankowe jest już otwarte! Jest to zwykłe konto bankowe, więc w razie potrzeby możesz też korzystać z odpowiednich usług w placówce banku. Jeśli nie odpowiada Ci czekanie na kuriera, możesz również dokończyć podpisywanie umowy w placówce.

Jak założyć online konto firmowe?

money-card-business-credit-card-50987Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, przez sieć można również bez przeszkód założyć konto firmowe. Cała procedura jest bardzo podobna do tej opisanej powyżej. Jedynym dodatkowym elementem może być konieczność wydrukowania wypisu z CEIDG lub KRS – zależnie od typu prowadzonej działalności. Dane w ewidencji powinny się zgadzać z informacjami, które podałeś dla konta bankowego. Przypominamy również, że w przypadku prowadzenia Jednoosobowej Działalności Gospodarczej nie musisz otwierać osobnego konta firmowego, gdyż można korzystać z konta prywatnego (choć dla własnej wygody często jednak lepiej otworzyć drugi rachunek).

Co więcej, w niektórych bankach możliwe jest otwarcie konta bankowego przez Internet z pominięciem kuriera lub wizyty w placówce. Jeśli masz już konto osobiste w danym banku, firmowe możesz otworzyć wyłącznie przez sieć poprzez rozmowę z konsultantem. Umowa i karta zostaną wysłane pocztą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]