Awaria samochodu, prywatne leczenie, zepsute ogrzewanie w zimie… Są sytuacje, kiedy zdobycie dodatkowej gotówki urata do rangi dramatycznej walki z czasem. Wówczas najlepiej liczyć na bliskich – pożyczka od brata czy przyjaciela jest z reguły nieoprocentowana i nie wymaga zaświadczenia o dochodach. Niemniej, nie każdy może polegać na znajomych i nie każdy chce wtajemniczać ich w swoje problemy. Powstaje zatem pytanie: jak zdobyć szybko pieniądze, nie prosząc rodziny i przyjaciół?

Pożyczka bankowa bez zaświadczeń i bez wychodzenia z domu

pexels-photo-583846Kredyt czy pożyczka bankowa to zdecydowanie najbezpieczniejszy i prawdopodobnie najtańszy sposób na zdobycie pieniędzy. Niestety, znalezienie szybkiej pożyczki online nie jest takie proste. Zwykle banki umożliwiają złożenie wniosku przed Internet, ale po wstępnej weryfikacji wymagają podpisania umowy w placówce. Na otrzymanie pieniędzy w tym samym dniu największe szanse mają stali klienci banku – wówczas procedura może przebiegać od początku do końca online, a wnioskodawca musi wypełnić jedynie oświadczenie o dochodach. Jako nowy klient możesz być poproszony o zaświadczenie o dochodach albo wyciąg z rachunku obejmujący okres kilku miesięcy. W dodatku każdy wnioskodawca musi zostać sprawdzony w ogólnodostępnych rejestrach dłużników, dlatego bank może odrzucić Twój wniosek już na wstępie.

Chwilówki i pożyczki ratalne z instytucji pozabankowych

Instytucje pozabankowe i parabanki zachęcają minimalnymi formalnościami i krótkim czasem oczekiwania na przelew. Jak zdobyć szybko pieniądze bez wychodzenia z domu? Otóż wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej parabanku/instytucji pozabankowej, następnie potwierdzić dane za pomocą przelewu weryfikacyjnego wysłanego ze swojego rachunku osobistego. W sprzyjających okolicznościach pieniądze mogą już po 15 minutach pojawić się na Twoim koncie. Niestety, w ten sposób możesz otrzymać niewielkie kwoty rzędu 500-3000 zł, które musisz spłacić w ciągu 30, maksymalnie 60 dni. Jeśli zależy Ci na dłuższym terminie spłaty i większej kwocie, możesz złożyć wniosek o pożyczkę ratalną, którą będziesz spłacać w ratach przez 12-24 miesiące. Tego typu pożyczki mogą jednak wymagać oświadczenia/zaświadczenia o dochodach, wyciągu z banku lub poręczyciela.

Jak zdobyć szybko pieniądze od prywatnej osoby?

System pożyczek prywatnych to kolejny sposób na szybkie zdobycie pieniędzy. Jak to działa? Otóż musisz zarejestrować się na portalu pożyczek społecznościowych, a następnie zamieścić swoją ofertę, podając wysokość kwoty i oczekiwany termin spłaty. Gdy potencjalny pożyczkodawca odpowie na Twoją ofertę, możecie negocjować warunki umowy i przystąpić do transakcji. Dla Twojego wierzyciela oprocentowany dług będzie inwestycją, dla Ciebie – finansowym kołem ratunkowym. Niemniej, pożyczki społecznościowe są u nas jeszcze mało popularne, dlatego odpowiedź na Twoją ofertę może pojawić się zarówno w ciągu kilku godzin, jak i po kilku dniach lub po znacznie dłuższym czasie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]