Chcemy elastycznych godzin pracy i nowoczesnych biurowców, które motywują do działania i pobudzają naszą kreatywność. Okazuje się, że nawet 40% pracowników myśli o zmianie dotychczasowego miejsca zatrudnienia. Młodzi marzą o korporacjach, które tworzone są na wzór zachodnich struktur. Optymalne warunki pracy i dodatkowe bonusy to czynniki, na które liczymy w naszej zawodowej karierze.

Za co cenimy biura?

Przestrzeń ma być uporządkowana, a każdy pracownik ma mieć wyznaczone stanowisko pracy. W biurze mamy zajmować się jedynie obowiązkami, które są nam przypisane, a pracodawca ma nam zapewnić optymalne warunki. Oczekujemy wygody i pełnego komfortu – własny komputer, ergonomiczne krzesło, pomieszczenie kuchenne i sterylne toalety, to absolutne minimum. Kadra zarządzająca ma zapewniać nam porządek, dzisiaj chętnie współpracuje się z firmami sprzątającymi na zlecenia. Rzadko kiedy osoby utrzymujące porządek w firmie zatrudniane są na etat. Dzięki temu odpowiada się na realne, konkretne potrzeby, które zresztą przy takim schemacie spełniane są natychmiast. Wystarczy wpisać hasło typu „sprzątanie warszawa”, by sprawdzić, jak wielką popularnością cieszą się takie rozwiązania.

Nowe wyzwania, czyli wzrost efektywności

Czy wiesz, że wypalenie zawodowe to zjawisko, które pojawia się już po 3 latach pracy w tym samym biurze, na tym samym stanowisku? Właśnie dlatego osoby aktywne zawodowo szukają zmian. Wraz z doświadczeniem i zdobywaniem kolejnych umiejętności, mamy coraz większe wymagania. Ciekawostką jest też to, że o wiele bardziej roszczeniowe są osoby młode. O ile seniorzy cenią sobie stabilizację zatrudnienia, młodzi wciąż szukają wyzwań. Nie chodzi tu tylko o takie, które wiążą się z wyższym wynagrodzeniem, ale również lepszymi warunkami pracy. Lepsze biuro, nowoczesny design, praca w szklanym biurowcu bez wątpienia przynosi prestiż i renomę. Praca w nowym biurze, w całkowitym ładzie i porządku, w miejscu przestronnym i przyjaznym pod względem estetycznym, wpływa na lepszą motywację i zaangażowanie. Całe szczęście, że w Polsce rynek pracy zmienia się diametralnie, a wzmożony rozwój i branie przykładu z zachodnich korporacji jest już praktycznie standardem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]