Konto dla dzieci

Każdy rodzic z całą pewnością uczy swoje dziecko odpowiedzialności już od najmłodszych lat. Jednym z ciekawych sposobów na osiągnięcie tego celu jest konto dla dzieci. Wybór kont tego rodzaju jest bardzo duży.

Zalety konta dla dzieci

Konto młodzieżowe umożliwia zasadniczo te same operacje co normalne konto bankowe czyli płatności internetowe, doładowanie komórek czy też standardowe płatności w sklepach. Jednak tym co jest najistotniejsze pozwala nauczyć młodego człowieka odpowiedzialności za własne pieniądze.

Co charakteryzuje dobre konto dla dzieci?

Wybór kont na rynku tego rodzaju jest bardzo duży i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Tym co jest istotne jeżeli chodzi o takie konto są takie parametry jak:

– wysokość opłat jakie ponosi się za przelewy, wypłaty w bankomatach, prowadzenie rachunku i inne czynności związane z kontem
– prostota oferty bez żadnych tajemniczych gwiazdek
– dużo możliwości dostępu do swoich pieniędzy (darmowe bankomaty, internet, telefon, inne)
– opinie osób, które już używały tego konta.

Dodatkowe istotne parametry

W przypadku konta młodzieżowego bardzo istotną kwestią jest koszt jego prowadzenia. Zwykle nie będzie na nim większych pieniędzy i dlatego też opłata za prowadzenie oraz za kartę może bardzo nadszarpnąć budżet na tym koncie. Warto wiedzieć jak można uniknąć opłat za kartę i co należy robić aby ogólnie opłaty były jak najmniejsze. Warto zwrócić uwagę także na ilość darmowych bankomatów w okolicy zamieszkania. Co z tego, że ogólnie może być ich całkiem sporo jeśli w okolicy nie będzie ani jednego.

Każde konto młodzieżowe przeznaczone dla osób mających poniżej 18 lat musi być otwarte za zgodą opiekuna prawnego ponieważ to właśnie on będzie musiał podpisać wszystkie niezbędne dokumenty do otwarcia konta. Na rynku jest wiele różnych ofert kont wśród, których każdy na pewno znajdzie takie dla siebie, jeżeli tylko dokładnie przemyśli wszystkie powyższe parametry. Niezależnie jednak jakie konto się wybierze trzeba nauczyć dziecko odpowiedzialności za swoje pieniądze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]