Początek historii Rand Refinery, która znana jest między innymi z produkcji popularnych Krugerrandów, zaczyna się w 1920 roku. To wtedy powstała wizja utworzenia własnej rafinerii i jeszcze ten sam rok przyniósł pierwsze konstrukcje budowlane kompleksu w Germiston. Wystarczył rok, by rozpoczęła się działalność Rand Refinery. Do dziś mennicy stanowiącej jeden z największych kompleksów rafinujących złoto. W zdecydowanej większości produkcja przez cały czas trwania działalności Rand Refinery, odbywała się i odbywa właśnie w tym miejscu.

Logo firmy to antylopa spring bok, którą dziś prezentują monety inwestycyjne, najpopularniejsze i wysoko cenione Krugerrandy. W RPA jest to jedno z najbardziej charakterystycznych zwierząt i jednocześnie symbol Południowej Afryki.

Rafineria niejednokrotnie udowadniała swoją wszechstronność i wartość produkcyjną, a to za sprawą między innymi produkcji, jaką stanowiły 10-uncjowe sztabki złota dla Banku Indii. Kolejno w dorobku Rand Refinery pojawiły się sztabki o wadze 10 tola, wyprodukowane dla Mennicy Bombajskiej.

W historii Rand Refinery momentów niezwykle ważnych i decydujących o popularności dalszej działalności, było sporo. Jednym z tych, który wart jest uwagi, stanowi rok 1989, kiedy to rafineria stała się pierwszą firmą na świecie, jaka zautomatyzowała całkowicie produkcję 400-uncjowych sztabek. Z kolei 1993 rok przyniósł odłączenie się od Chamber of Mines i przekształcenie w prywatną spółkę. W odległości 20 km od Rafinerii otwarto zakład, który zajął się produkcją małych sztabek, a także specjalnych skrytek umożliwiających wysyłanie złota za granicę, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa.

Od 2011 roku Rand Refinery w swoim logo ukazuje już nie antylopę, a stylizowany tygiel, z którego wylewa się roztopione złoto. Ta pierwsza jednak gości pośród monet inwestycyjnych – Krugerrandów, które można nabyć w Metal Market Europe. Zyskując na usługach wysokiej jakości, bezpiecznej wysyłce i najszerszej ofercie, jaką stanowią między innymi monety inwestycyjne czy też monety kolekcjonerskie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]