Białystok to stolica województwa podlaskiego, a zarazem drugie najgęściej zaludnione miasto wojewódzkie w Polsce. W godzinach nocnych i w weekendy miasto nie pozwala na nudę – na studentów czekają tu popularne kluby, dyskoteki, escape roomy, kina oraz centra sportowe. Każdy żak z przyjemnością naładuje akumulatory również w licznych lasach, parkach i dwóch rezerwatach przyrody – w końcu białostockie tereny zielone noszą zaszczytne miano „Zielonych płuc Polski”. Z kolei studenci historii i architektury będą pod wrażeniem tutejszych zabytków sakralnych, licznych zespołów pałacowych oraz obiektów militarnych.  Jeśli zatem szukasz ciekawego miejsca na studia, Białystok będzie znakomitym wyborem.

Studia w Białymstoku – uczelnie publiczne

biaystok-1504257_1280W kwestii darmowych studiów Białystok oferuje wszystko, czego może oczekiwać przyszły student. Od 1949 roku funkcjonuje tu Politechnika Białostocka, gdzie maturzysta ma do wyboru 6 wydziałów i niespełna 30 przyszłościowych kierunków, w tym: architekturę, budownictwo, ekoenergetykę, informatykę, mechanikę i budowę maszyn oraz logistykę. To jedne z najpopularniejszych kierunków technicznych, po których absolwenci mogą liczyć na dobrze płatną i solidną pracę.

Jeśli interesują Cię elitarne i nobilitujące studia, Białystok może Ci zaproponować kształcenie na uczelni medycznej. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku ma trzy wydziały (Lekarski, Farmaceutyczny, Nauk o zdrowiu), ponadto prowadzi kształcenie w języku angielskim na kierunkach lekarskim i farmaceutycznym.

Chcesz studiować w Białymstoku, ale nadal zastanawiasz się nad kierunkiem? Uniwersytet Białostocki daje Ci możliwość wyboru ok. 50 dziedzin na 9 wydziałach, w tym: Wydziale Biologiczno-Chemicznym, Wydziale Prawa, Wydziale Ekonomii i Zarządzania, Wydziale Filologicznym oraz Wydziale historyczno-socjologicznym.

Ponadto w Białymstoku funkcjonują dwa wydziały zamiejscowe: Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie.

Prywatne studia Białystok – 7 uczelni do wyboru

Wolisz pracować i uczyć się jednocześnie? A może zabrakło Ci punktów na maturze, by dostać się na uniwersytet lub politechnikę? Bez obaw, prywatne studia w Białymstoku są dostępne na 7 uczelniach, więc z pewnością znajdziesz kierunek odpowiadający Twoim zainteresowaniom i predyspozycjom.

W Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej możesz studiować pedagogikę, psychologię i bezpieczeństwo wewnętrzne (+ ok. 27 kierunków podyplomowych). Wyższa Szkoła Ekonomiczna oferuje 3 kierunki: ekonomię, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz rolnictwo i agrobiznes (+ ok. 25 kierunków podyplomowych). Wyższa Szkoła Medyczna zapewnia 5 popularnych kierunków: biotechnologię, kosmetologię, pielęgniarstwo, fizjoterapię i ratownictwo medyczne. Prywatne studia w Białymstoku są dostępne również w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki, Wyższej Szkole Menedżerskiej, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania oraz Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]